משרד השיכון יוזם: חוזי שכירות אחידים לכולם
לא עוד סעיפים ביזאריים או מרגיזים במיוחד בחוזה השכירות. משרד השיכון פועל לקביעת נוסח תמציתי ומחייב בין משכירים לשוכרים. שינויים יהיו אפשריים, אך רק אם יוסכמו על כל הצדדים. עו"ד העוסק בתחום הנדל"ן לא מתרשם: "בעלי תפקידים חדשים מנסים להראות שהם עושים משהו"
להמשך קריאה >>

5 שאלות שאין צורך לשאול את בעלי הבית
כן, יש דברים שגם אם תקבלו עליהם תשובות, אתם צריכים עוד לבדוק בעצמכם! בארה"ב נהוג שביקור בבית אותו אתם מתעניינים לקנות נעשה בליווי סוכני הנדל"ן. מי שאינם נוכחים בביקור הזה הם דווקא בעלי הבית המתבקשים להשאיר לכם אותו לביקור בלתי מופרע, לשיטוט בו, ולשיחה חופשית וגלויה עם סוכני הנדל"ן.
להמשך קריאה >>

מהי המשמעות של מתן בלעדיות למשרד תיווך ?
בית משפט השלום נדרש לשאלה מהי המשמעות של מתן בלעדיות למשרד תיווך למציאת רוכש לדירה. מעשה שהיה כך היה - בעלי דירה חתמו על מסמך הזמנת תיווך בבלעדיות למשרד תיווך לצורך "טיפול בלעדי במציאת רוכש" לבית בבעלותם למשך תקופה בת 12 חודשים. עפ"י תנאי אותו מסמך התחייבו בעלי הדירה שלא להיזקק בתקופת הבלעדיות לשירות מתווכים אחרים ולקיים קשר עם הרוכשים הפוטנציאליים רק באמצעות אותו משרד התיווך, וזאת ללא קשר אם הגיעו אותם רוכשים כתוצאה מפעילות אותו משרד התיווך או שהגיעו ללא כל קשר למשרד התיווך.
להמשך קריאה >>